jaglanydetoks_backup

Organizm człowieka jest bardzo dobrze przystosowany do samoistnego wydalania toksyn. Nasze naturalne filtry: wątroba, nerki, skóra, płuca w sposób ciągły pozbywają się z organizmu substancji, które powstają w procesie metabolizmu lub są spożywane wraz z jedzeniem.

Jednak, pomimo całego geniuszu natury, na przestrzeni upływających nam miesięcy i lat dochodzi do kumulacji toksycznych związków, które odkładane są w organizmie pod postacią zwapnień, zwyrodnień, złogów tłuszczowych i innego niepotrzebnego balastu.

W utrzymaniu „wewnętrznej higieny organizmu„ nie pomaga nam rodzaj spożywanej żywności, która już w fazie wzrostu narażona jest na zanieczyszczenia chemiczne. Później podczas oczyszczania przemysłowego dodatkowo niszczy się substancje odżywcze, które powinny wspierać naturalne mechanizmy oczyszczania.

Cukier, barwniki, zagęstniki, konserwanty, substancje wzmacniające smak i zapach zawarte w przetworzonej żywności osłabiają naturalne zdolności organizmu do usuwania toksyn.

Przemysłowo uprawiana żywność ma coraz mniej substancji odżywczych i coraz więcej zanieczyszczeń chemicznych (pestycydy).

Powietrze, woda, środowisko, w którym żyjemy jest coraz bardziej zanieczyszczone. Naturalne mechanizmy eliminacji toksyn mają coraz więcej pracy do wykonania.

Prawidłowe funkcjonowanie organizmu na poziomie komórkowym wpływa na strukturę i funkcje wszystkich organów ciała. Komórki organizmu działają prawidłowo tylko wtedy, gdy są odpowiednio nawodnione, dotlenione i odżywione w mikro- i makroelementy oraz enzymy i fitoskładniki.

Aby to było możliwe konieczne jest ciągłe usuwanie zbędnych produktów przemiany materii i innych zanieczyszczeń, które z zewnątrz trafiają do organizmu.

Odpowiedzią na większość powyższych wyzwań są proste, tworzone od podstaw, pełnowartościowe potrawy warzywne oraz na bazie kaszy jaglanej.

Kasza jaglana zawiera bardzo łatwo przyswajalne białko, cenną dla naszego organizmu krzemionkę, witaminy z grupy B, E oraz lecytynę – niezbędny składnik każdej komórki naszego ciała oraz główny składnik mózgu i tkanki nerwowej. Kasza jaglana nie zawiera glutenu i działa alkalizująco, co oznacza, że zawiera minerały (sód, potas, wapń, sód), które umożliwiają odkwaszenie organizmu.

Na bazie połączenia kaszy jaglanej z warzywami, owocami, zdrowymi tłuszczami i nasionami został stworzony program kompleksowego odżywiania i oczyszczania organizmuJaglany Detoks w 2 tygodnie. Kluczowym elementem programu, oprócz lekkostrawnej, bogatej w składniki odżywcze diety, jest czasowa eliminacja żywności przetworzonej i innych produktów obciążających układy detoksykacyjne (wątroba, nerki, skóra, płuca).

Dzięki odżywieniu, odciążeniu i regularnemu nawadnianiu następuje intensywne wydalanie toksyn i oczyszczanie organizmu.

Zaufali nam:

beata_benning

Przed przystąpieniem do kursu miałam obawy, czy sobie poradzę. Dzięki temu kursowi zrozumiałam na czym polega zdrowe odżywianie. Teraz nie muszę brać tabletek przeciwbólowych i czuję się fantastycznie. Najbardziej podobały mi się smaczne i proste przepisy. Kurs ten mogę z czystym sumieniem polecić, ponieważ jest bardzo profesjonalnie prowadzony. Dlaczego odkryłam was tak późno?

Beata Benning

jadwiga_nowaczyk

Przed kursem najbardziej obawiałam czy dam rade sprostać pokusom. Dzięki kursowi poprawiła się nam sylwetka, spadł brzuch a mojemu przyjacielowi, przeszły zawroty głowy, które wcześniej miał podczas szybkiego wstawiania. W kursie podobały się nam listy zakupów, przepisy i bardzo Wasza precyzyjna i solidna współpraca. Te cieple słowa płynące ze szczerego serca czułam się jak kiedyś u mamy ze nic mi się nie może stać ona czuwa i tak właśnie się czułam. Chciałabym Wam bardzo serdecznie podziękować za to co robicie. Właśnie tak sobie wyobrażałam prowadzenie przez dietetyczkę, troskliwa opieka i pomoc. Już łatwiej potrafię łączyć produkty które do siebie pasują no i muszę przyznać ze Wasza kuchnia okazała się lepsza bo lepiej się czujemy.

Jadwiga Nowaczyk

Kurs internetowy: “Jaglany Detoks w 2 tygodnie!”

Kolejna edycja kursu połowa marca 2017

Kurs “Jaglany Detoks w 2 tygodnie”:

 • oczyść swój organizm z toksyn i zalegających produktów przemiany materii,
 • popraw przyswajanie składników odżywczych z pożywienia,
 • uwolnij niespożytą energię jaka drzemie we wnętrzu Twojego organizmu,
 • stwórz trwałe nawyki zdrowego odżywiania,
 • popraw wygląd skóry, włosów i paznokci,
 • poczuj się i zacznij wyglądać kilka lat młodziej.

W ramach KURSU otrzymasz:

 • cykl maili z informacjami jak się przygotować, przejść i wyjść z oczyszczania,
 • szczegółowe listy zakupów i przepisy na potrawy na każdy dzień oczyszczania,
 • wsparcie mailowe,
 • dostęp do zamkniętej grupy Facebook’owej, na której będę Cię wspierać w trakcie oczyszczania.

Napisali o nas:

agnieszka_trafas

Dzięki odbyciu tego kursu moja skóra jest ładniejsza, mam lepsze samopoczucie i spokojniejszy sen. Wyostrzyły mi się również kubki smakowe ? W kursie najbardziej podobał mi się profesjonalizm z jakim był prowadzony. Wszystko było idealnie zaplanowane – to najprzyjemniejszy detoks w jakim do tej pory brałam udział. Kurs ten jest warty uwagi zwłaszcza dla ludzi którzy są zapracowani i nie mają czasu aby sami układać swoją dietę. Jest smaczny, zdrowy i prosty.

Agnieszka Trafas

lucyna_malinowska

Przed kursem najbardziej obawiałam się napadów głodu a co za tym idzie podjadania. Po kursie poczułam się lżejsza (ubyło 6kg), zwiększyła mi się energia i co najważniejsze zniknęły kłopoty z wizytami w toalecie. Najbardziej podobało mi się przyrządzanie nowych pysznych posiłków, oraz prawie natychmiastowe efekty stosowania diety. Polecałbym ten kurs każdemu, dlatego, że daje on efekty i że warto zrobić, coś dobrego dla poprawy swojego zdrowia. Jestem bardzo zadowolona, że przeprowadziłam ten detoks i w przyszłości chętnie podejmę się kolejnych wyzwań.

Lucyna Malinowska

Kurs “Jaglany Detoks w 2 tygodnie!” NIE JEST dla każdego!

Ten kurs NIE JEST dla Ciebie jeżeli:

 • nie lubisz eksperymentować i spędzać czasu w kuchni przygotowując posiłki,
 • jesteś osobą, która „wie lepiej” i zapisujesz się na kurs tylko po to, aby udowodnić, że to nie działa.

Z mojego kursu BĘDZIESZ ZADOWOLONA jeżeli:

 • nigdy nie przechodziłaś oczyszczania jaglanego trwającego dłużej niż tydzień,
 • nie masz czasu i ochoty na samodzielne zdobywanie wiedzy i doświadczenia,
 • chcesz zdobyć nowe, zdrowe nawyki żywieniowe,
 • potrzebujesz wsparcia i motywacji, aby zmaksymalizować szanse ukończenia oczyszczania,
 • chcesz się poczuć i wyglądać kilka lat młodziej.

Wypróbuj nasz internetowy kurs bez ryzyka! Jeżeli pomimo zastosowania zawartych w kursie wskazówek nie osiągnęłaś zadowalających rezultatów, skontaktuj się z nami. Napisz maila najpóźniej 7 dni od rozpoczęcia kursu, a dostaniesz zwrot CAŁEJ zapłaconej kwoty.

tatiana_jaworska

Nazywam się Tatiana Jaworska i pomagam osobom takim jak Ty sprawnie wprowadzać zdrowe potrawy w Twojej kuchni.

Ja już to przeszłam. Z sukcesem poprowadziłam “za rękę” wiele osób, dlatego z przyjemnością poprowadzę i Ciebie.

Jestem autorką kursów online W 14 dni przejdź swoje pierwsze warzywno-owocowe oczyszczanie oraz W 4 tygodnie zmień swoją kuchnię na zdrową. Razem z moim mężem Michałem przeszliśmy drogę od typowych wszystkożerców do osób świadomych potrzeb organizmu. Wiemy, jaki wpływ na niego ma to, co zjadamy.

Z pasją dzielę się zdobytym wyjątkowo pożytecznym doświadczeniem. Sprawię, że wprowadzenie zdrowego odżywiania będzie łatwiejsze niż myślisz!

Mój kurs internetowy pozwoli Ci zaoszczędzić czas i uniknąć błędów związanych z przechodzeniem oczyszczania.

ETAP 1 – wstęp do oczyszczania

 • 4 grupy produktów, które musisz czasowo wyeliminować, aby łagodnie wejść w fazę oczyszczania,
 • niezawodne warunki sprzyjające oczyszczaniu,
 • jak przygotować rodzinę i domowników.

ETAP 2 – oczyszczanie

 • szczegółowe listy zakupów, co i gdzie kupić,
 • przepisy na każdy dzień oczyszczania,
 • 3 najskuteczniejsze sposoby radzenia sobie z ewentualnymi dolegliwościami,
 • ciągłe wsparcie na zamkniętej grupie Facebook’owej.

ETAP 3 – zakończenie oczyszczania

 • 2 najważniejsze zasady wychodzenia z diety, aby nie zniweczyć efektów oczyszczania,
 • sposoby na zmaksymalizowanie uzyskanych efektów,
 • 5 zdrowych nawyków, które gwarantują Ci zachowanie prawidłowej wagi ciała.

Co mówią uczestniczki poprzedniej edycji kursu?

Kluczowe informacje o kursie:

 

CZAS TRWANIA KURSU – po zakupie otrzymujesz roczny dostęp do kursu. Od jego startu przez 2 tygodnie codziennie dostajesz dostęp do kolejnej lekcji. Po odbyciu kursu przez najbliższy rok masz nieograniczony dostęp do wszystkich zakupionych materiałów.

KURS ONLINE – cały kurs odbywa się online, wystarczy dostęp do Internetu. Po zakupie otrzymujesz dostęp do filmów instruktażowych, przepisów i list zakupowych.

INTUICYJNA ŚCIEŻKA NAUKI – w ramach kursu lekcje ułożone są w logiczną całość. Zaczynasz od podstaw, otrzymujesz listy zakupowe i instrukcje jak odpowiednio przygotować się do oczyszczania. Potem dostajesz dostęp do przepisów na każdy dzień oczyszczania i wskazówki jak przetrwać ewentualne kryzysy. Na końcu skupiamy się na właściwym z niego wyjściu . Wiedza zdobyta na początku będzie procentować w późniejszych etapach kursu.

GRUPA WSPARCIA – razem z kursem zakupujesz dostęp do zamkniętej grupy na Facebook’u, na której uczestnicy kursu nawzajem się wspierają, motywują i wymieniają wiedzą. Możesz tam zadawać pytania, dzielić się doświadczeniem i wyjaśniać wszelkie wątpliwości. W trakcie kursu (2 tygodnie) na tej grupie CODZIENNIE odpowiadam na WSZYSTKIE Twoje pytania.

OSOBISTE WSPARCIE – jeżeli nie masz konta na Facebook’u i z jakiegoś powodu nie chcesz go zakładać, to w trakcie trwania kursu przez e-mail odpowiadam na Twoje pytania i prowadzę Cię za rękę!

Najczęściej zadawane pytania:

1. Czy wytrzymam przez 2 tygodnie bez podjadania?

O to wszyscy się martwią, ale raz zacząwszy detoks czujesz, że tak powinno być. Przez 2 tygodnie, bo tyle trwa ten kurs, dostarczasz pełnowartościowe posiłki głodnym nie jesteś.

Jeśli chodzi o tęsknotę za mięsem, to uczucie lekkiego brzucha, brak zmęczenia na odżywianiu bezmięsnym są bezcenne.

2. Czy objawy oczyszczania nie będą zbyt uciążliwe?

Podczas oczyszczania spożywamy pełnowartościowe posiłki, a kaszę możemy przygotować tak, by miała właściwości ogrzewające. Nie powinno więc być uczucia osłabienia, głodu lub zimna, jak to czasem bywa na początku diety warzywno-owocowej, kiedy przechodzi się na odżywianie wewnętrzne.

Odstawiamy też wychładzający nabiał. Jedynie jeśli jesteś nałogowym kawoszem, to może nastąpić chwilowy spadek formy związany z odstawieniem kofeiny. Dlatego kurs zaplanowany jest tak, aby ewentualne gorsze samopoczucie wypadło w weekend.

3. Czy dam radę przygotować wszystkie dania?

Potrawy będą proste w przygotowaniu. No chyba, że na co dzień wszystkie posiłki kupujesz, to faktycznie możesz mieć problem, ponieważ w ciągu dnia na przygotowanie jednego z posiłków będzie trzeba poświęcić po kilkadziesiąt minut, zaś na pozostałe 4 po kilka, kilkanaście minutzależy jak sprawnie poruszasz się w kuchni 😉 Ponadto wiele potraw będzie można przygotowywać dzień wcześniej.

4.Czy dieta nie będzie zbyt monotonna i jałowa w smaku?

Nie ma mowy o monotonii. A wręcz przeciwnie. Dieta jaglana nie oznacza jedzenia kaszy całymi dniami. Zaproponowane jest całe bogactwo produktów w różnorodnych potrawach. Oprócz kaszy będzie mnóstwo warzyw, zdrowe tłuszcze i owoce – wszystko, co zdrowe i niezbędne. Przypraw będzie duża ilość. Potrawy będą aromatyczne i bogate smakowo.

5. Czy poradzę sobie z łatwym zdobyciem niezbędnych produktów?

Dieta tak jest skomponowana, aby wszystko można było kupić nawet w popularnym markecie, a w dostarczanych materiałach będzie napisane, w którym dokładnie. Listy zakupów sporządzane będą na kilka dni do przodu, aby można było się dobrze zorganizować i nie odwiedzać sklepów codziennie.

6. Jak wygląda przykładowy dzienny jadłospis?

Każdy dzień diety jest inny, przykładowy jadłospis na jeden dzień wygląda następująco:

 • śniadanie: pudding z kaszy jaglanej z dynią i jabłkiem,
 • przekąska: sok warzywno-owocowy,
 • obiad: pieczona dynia ze szpinakiem,
 • przekąska (nieobowiązkowa): sałatka z granatem,
 • kolacja: surówka z kapusty kiszonej.

7. Czy posiłki nie będą zbyt pracochłonne?

Posiłki nie będą skomplikowane, wymyślne, a co za tym idzie nie powinny być czasochłonne. Ponadto kaszę jaglaną można ugotować raz na dwa dni, przechowywać w zamkniętym szklanym naczyniu i dokładać do potraw.

Pozostali członkowie rodziny również mogą jeść takie posiłki.

8. Jak pogodzić oczyszczanie z pracą zawodową?

Jeśli się dobrze zorganizujesz, to nic nie będzie kolidowało, ponieważ biorąc lunch boxy z jedzeniem z sobą jesz wtedy kiedy możesz, z uwzględnieniem odstępów pomiędzy posiłkami.

Posiłki nie będą skomplikowane, wymyślne, a co za tym idzie nie powinny być czasochłonne. Ponadto kaszę jaglaną można ugotować raz na dwa dni, przechowywać w słoiku i dokładać do potraw. Nie ma smażenia mięsa.

Reszta rodziny również może jeść takie posiłki. Dietę mogą również przejść osoby pracujące fizycznie, ponieważ posiłki są wystarczająco kaloryczne. W każdym razie warto się tego podjąć, ponieważ później pracuje się ze zdwojoną siłą i praca tak nie męczy. Można to odczuć już po kilku dniach detoksu.

9. Czy będzie mnie na tę dietę stać?

Kasza jaglana nie jest droga, a ponadto nie zjada się jej aż w takich ilościach. Za to na czas detoksu redukuje się ilość mięsa, alkohol i kilka innych produktów, dzięki czemu pieniądze te można wydać na kaszę, warzywa, zdrowe tłuszcze i owoce.

W diecie nie ma żadnych suplementów, ani kosztownych egzotycznych produktów. Twoje wydatki na składniki potrzebne do posiłków nie powinny być wyższe od Twoich zwykłych zakupów spożywczych. Kasze jaglaną można zamówić w większej ilości przez internet – tam, gdzie my kupujemy ekologiczna kosztuje około 8 zł za kg.

10. Jak wygląda taki kurs online?

Po zakupie na 1 rok otrzymujesz dostęp do kursu. Składa się on z krótkich filmów wideo, które omawiają poszczególne tematy lekcji. Niektóre lekcje zawierają również ćwiczenia, w formie dokumentu pdf, który można wypełnić na komputerze lub po jego wydrukowaniu pisemnie. Dodatkowo do każdej lekcji otrzymasz przepis na zdrową potrawę. Aby ułatwić Ci organizację otrzymasz również listy zakupowe, ze składnikami na potrawy, które w danym tygodniu będziemy przygotowywali.Aby przerobić wszystkie lekcje wystarczy mieć dostęp do Internetu i przeznaczyć na to 15 minut dziennie.

11. Jak mogłę załacić za kurs?

Wybierając wariant kursu przechodzisz do zamówienia i płatności elektronicznej. Do wyboru masz automatyczną płatność elektroniczną (jeżeli posiadasz konto w polskim banku) lub płatność poprzez PayPal, wtedy możesz zapłacić dowolną kartą kredytową (po zdefiniowaniu jej w PayPal).

Możesz też zapłacić bezpośrednio w banku lub na poczcie, napisz maila na kontakt@wiecejnizzdroweodzywianie.pl – odeślemy Ci numer konta, na który należy dokonać wpłaty.

12. A co jeżeli kurs nie spełni moich oczekiwań?

Napisz do nas maila nie później niż 7 dni od daty rozpoczęcia kursu. Jeżeli stosując się do wytycznych i wykonując ćwiczenia nie uzyskujesz oczekiwanych rezultatów, otrzymasz od nas zwrot 100% wpłaconych środków.

Napisz do nas w razie dodatkowych pytań na:

kontakt@wiecejnizzdroweodzywianie.pl

 

KURS INTERNETOWY

Kolejna edycja kursu połowa marca 2017